Ziraat bankası e devlet şifresi

Ziraat Bankası E Devlet Şifresi

Ziraat bankası e devlet şifresi Konusu Hakkında: E devlet şifresini alan herkes internetten SSK sorgulama yaparak primlerini veya ödemeleri kontrol edebilir. E devlet şifresi PTT şubelerinden alınabilir. Gerekli olan bilgiler ile 2 TL karşılığında kolaylıkla şifre alınabilir ve istenildiğinde sisteme giriş yapılabilir. E devlet şifresi devlet tarafından hazırlanan bir sistemle kişilere özel olarak belirlenir. Herkesin kendine özel bir şifresi mevcuttur. Bu şifre olmadan bilgi almak mümkün değildir. Bu nedenle öncelikle e devlet şifresinin alınması gerekir. Şifre alındıktan sonra sisteme uzun süre giriş yapılmazsa sorun yaşanabilir ve tekrardan şifre alınması gerekebilir. http://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yapabilmek için öncelikle şifre ve TC kimlik numarası gereklidir. Ziraat bankası e devlet şifresi nasıl alınır konusudur.

Ziraat bankası e devlet şifresi E-Devlet

Ziraat bankası e devlet şifresi ile işlem yapılması

Ziraat bankası e devlet şifresi ile sorgulama yapılarak internetten SSK hizmetleri hakkında bilgi alınabilir. Prim ödemeleri bu sistemden şifre ile giriş yapılarak kontrol edilebilir. Ziraat bankası sisteminden sorgulama yapılarak prim ödemelerinin yapılıp yapılmadığı ve prim gün sayısı hakkında bilgi alınabilir. Şifre ile sisteme giriş yapılırken TC kimlik numarası da gereklidir. Bu iki bilgi ile sisteme istenilen her zaman giriş sağlanabilir. SSK ve SGK’lı olanlar bu sistemden istedikleri zaman bilgi alabilir. E devlet şifresi oldukça önemlidir. Kaybolması ya da çalınması durumunda sisteme sizin yerinize giriş yapılabilir ve bilgileriniz başkaları tarafından öğrenilebilir. Bu nedenle şifrenizi aldıktan sonra sadece sizin bildiğiniz bir şifre ile değiştirmeniz gerekir.

Ziraat bankası e devlet şifresi ile SGK sorgulama

Ziraat bankası e devlet şifresi ile SGK sorgulama yapılarak sigorta bilgisi alınabilir. SGK’lı olanlar sigorta primlerini bu şekilde kontrol ederek ödenip ödenmediklerini öğrenebilir. Bu sistemden emeklilik ile ilgili bilgilerde alınabilir. İsteyenler bu sistemi kullanarak gerekli belgelerini sicil kaydı, rapor vb. kolaylıkla belge halinde alabilir. İhtiyaç duyulduğunda bu sistemden belgeler alınarak gerekli olan alanlarda kolaylıkla kullanılır. E devlet şifresi alınarak bu sistemde istenildiğinde kullanılır. Şifre değişikliği aynı şekilde sisteme girdikten sonra gerekli sorgulama yapılarak kolaylıkla yapılır. Ziraat bankası sisteminden sigortalarla ilgili bilgi alınabilir.

Ziraat bankası e devlet şifresi İçin Tıklayınız.

Paylaş.

Yorum Yap