Tuzla Belediyesi İSTANBUL

Tuzla Belediyesi

Tuzla Belediyesi İSTANBUL Konusu Hakkında: Teknoloji gün geçtikçe hız kazanarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Hayatımızın hemen her alanına hızlı bir giriş yapan internet ise teknolojinin bize sunduğu nimetlerden biridir. Dünyanın hemen her ülkesi teknolojinin bir getirisi olan internet üzerinden hizmetler vermeye başlamış ve e-devlet sistemine geçiş yapmışlardır. Bizim ülkemiz de e-devlet sistemi üzerinden vatandaşlarına pek çok konuda hizmet vermektedir. Özellikle de belediyeler imkânları dâhilinde teknolojinin hızına ayak uydurmaya çalışarak e-belediye sistemi üzerinden kolaylıklar sağlamaya başlamışlardır.Tuzla Belediyesi İSTANBUL E-Devlet

e-Belediye Hizmetleri

Tuzla Belediyesi İSTANBUL da online işletim sistemi ile hizmet vermekte olan belediyeler arasında yer almaktadır. turkiye.gov.tr adresinden hizmet sağlayan e-devlet sistemine giriş yapıldığında ana sayfanın üst kısmında yer alan ‘‘belediyeler’’ linkine tıklayarak alfabetik sıralı olarak belediyeler listesine ulaşmak mümkündür. Tuzla Belediyesi İSTANBUL hizmetleri, e-belediye hizmetleri, bilgi edinme hakkı hizmeti ve diğer hizmetler adı altında üç grupta toplamıştır.

Beyan Bilgileri Sorgulama

Beyan bilgileri işlemleri mülk sahiplerinin kullanmak zorunda oldukları işlemlerdir. Eskiden beyan bilgileri ile ilgili tüm işlemler için belediyeye gitmek ve uzun uğraşlar ve bekleyişler sonrasında hizmet alabilmekte idik. Fakat online sisteme geçerek hizmet konusunda yenilikleri takip eden belediyeler sayesinde beyan bilgileri sorgulama işlemleri artık kolay bir hal almış durumdadır.

Borç Bilgileri Sorgulama

Tuzla Belediyesi İSTANBUL sunduğu online hizmetler arasında yer alan borç bilgileri sorgulama işlemleri diğer pek çok işlemde olduğu gibi e-devlet şifresi ile kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca borç bilgileri sorgulama işlemleri için e-devlet şifresi uygulamasının yanı sıra elektronik imza, mobil imza ya da T.C. kimlik no yeterli olabilmektedir. Türk insanı olarak borçtan korkan bir yapıya sahip olan milletimiz için büyük bir yardım olanağı sağlayan sistem sayesinde dilediğimiz zaman ve belediyeye gitme zorunluluğuna gerek kalmadan borç bilgilerimizi kontrol edebilmekteyiz. Çoğu zaman beyan borcu olan fakat belediye tarafından haberdar edilemeyen vatandaşlar mağduriyetler yaşayabilmektedirler. Oysa e-belediye sistemi sayesinde tüm bu zorlukların üstesinden gelebilmek oldukça kolaydır.

Sicil Bilgileri Sorgulama

Diğer yöntemlerle aynı şekilde uygulaması gerçekleştirilen sicil bilgileri sorgulama işlemi için de e-devlet şifresi ihtiyacı bulunmaktadır. E-devlet şifresine sahip olabilmek için ise herhangi bir PTT şubesine çok cüzi bir fiyat ödemek yeterli olacaktır. Kısa bir sürede gerçekleştirilebilecek bir işlem olan online sicil bilgileri sorgulama işlemi için belediye binasına gitmeye ve uzun kuyruklar beklemeye gerek yoktur.

Tahsilât Bilgileri Sorgulama

Tahsilât bilgileri sorgulama işlemi de e-belediye hizmetleri başlığı altında sunulan hizmetlerden biridir. Belediye ve devletimize ödediğimiz borç ve ödemelerin neticesini sorgulamak adına sağlanan kolaylıklardandır. Faturaların, vergilerin, paraların sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi, insanların borçlarını ödemelerinin rahatlığını sürebilmelerini sağlamaktadır.

Bilgi Edinme Hakkı Hizmeti

Tuzla Belediyesi tarafından sunulan online hizmet başlıklarından biri de bilgi edinme hakkı hizmetidir. Bilgi edinme başvuru ve bilgi edinme başvuru sorgulama adı altında iki gruba ayrılmaktadır.

Bilgi Edinme Başvuru

Bilgi edinme başvuru adı altında sistemde hizmet veren link, her türlü soru ve sorunla ilgili belediyeden bilgi edinebilmeyi sağlamaktadır.

Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama

E-belediye sisteminde, ‘‘bilgi edinme hakkı hizmeti’’ başlığı altında yer alan bilgi edinme başvuru sorgulama, yapılan başvuruların aşamaları sorgulanabilmekte ve ayrıntılara haiz olunabilmektedir.

Diğer Hizmetler

Tuzla Belediyesi tarafından online olarak sunulan hizmet başlıklarından biri olan diğer hizmetler sadece arsa rayiç değerleri hakkında bilgi vermeye yöneliktir.

Arsa Rayiç Değerleri

Tuzla Belediyesi’nin online olarak sunduğu arsa rayiç değerleri hizmeti sayesinde tüm arsaların değerlerini semt semt öğrenebilmek mümkündür.

Tuzla Belediyesi İSTANBUL İçin Tıklayınız

Paylaş.

Yorum Yap