Türk Telekom Telefon İptali

Türk Telekom telefon iptali için Türk Telekom’a müracaat edilmesi gerekmektedir. Türk Telekom ev telefonu müşterileri, abonelik fesih işlemlerini Türk Telekom Grup Mağazalarına şahsen başvuru yaparak ya da faks çekerek yapabilirler. Faks çekerek abonelik fesih işlemini gerçekleştirebilmek için üzerinde abonelik bilgilerinin olduğu imzalı bir dilekçe ve kimlik fotokopisiyle 0312 306 07 16 numaraya faks gönderebilir. Bununla birlikte Türk Telekom bayilerine de müracaat ederek Türk Telekom telefon iptali için gerekli işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Türk Telekom telefon iptali için internet yoluyla ve ya telefon ile hat kapatma işlemi gerçekleşemiyor. Faks göndererek ve ya Türk Telekom grup mağazalarına müracaat ederek Türk Telekom telefon iptali için başvuru yapılabilir.

Türk Telekom telefon iptali oldukça önemlidir. Başvurunuz her ne kadar tamamen hat kapatma olsa da, başvurudan 2 ve ya 6 aylık hat donduruluyor. Eğer müşteri Türk Telekom ile bir sözleşme yapmışsa, Türk Telekom telefon iptali için başvuru yaptığında hat aramalara kapanır fakat sözleşme devam edebilir. Dolayısı ile müşteri bu süreci dikkatle takip etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde icra gibi olumsuz olaylar meydana gelmektedir.

Teknolojinin hızla geliştiği bu çağda telefon ve internet oldukça önemli bir konudur. Her hizmetin bedeli olduğu gibi telefon ve internetin de kullanım bedeli mevcuttur. Herkes en hızlı interneti, en uygun kampanyalı telefon hattını kullanmak isteyebilir. Bunun için bu hizmeti veren işletmelere müracaat ederek kendisine en uygun tarifeyi seçebilir. Daha sonra işletme ile sözleşme düzenlenir.

Türk Telekom İnternet Abonelik İptali

Türk Telekom internet abonelik iptali için müşteriler, Türk Telekom grup mağazalarına müracaat ederek ve ya 0312 306 07 16 numaraya faks çekebilirler. Faks ile müracaat etmek isteyen Türk Telekom müşterileri, ekte kimlik fotokopisi ve dilekçede cep telefonu ve sabit telefon numarası yer almasına dikkat etmelidirler. Faks gönderildikten 24 saat sonra Türk Telekom müşteri temsilcisi geri dönüş yapacaktır.

Türk Telekom Telefon İptali E-Devlet

Türk Telekom telefon iptali gibi internet aboneliği de iptal edilmek için Türk Telekom’a müracaat edilir. Yukarıda telefon iptali için bahsettiğimiz durum internet için de geçerlidir. Yani internet sözleşmesinin süresinin dolup dolmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Taahhütlü sözleşmelerde müşteri taahhüt süresi dolmadan sözleşmesinden cayabilir. Fakat işletmeciler sözleşmeden cayılması durumunda cayma bedeli ve ya tahsil edilmemiş hizmetler için cezai şart talep edebilir.

Telefon Hattı Kapatma Dilekçesi

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde Türk Telekom telefon iptali için müşteriler Türk Telekom grup bayilerine ve ya 0312 306 07 16 numaraya faks çekerek müracaat edebilirler. Faks göndererek iptal başvurusu yapmak isteyenler dilekçede iletişim bilgileri açık bir şekilde belirtmeli ve ekte kimlik fotokopisi ile göndermeli.

Türk Telekom telefon iptali için sözleşmenin var olup olmadığı, herhangi bir taahhüt süresinin dolup dolmadığı kontrol edilmelidir. Eğer bir sözleşme durumu söz konusu ise bu süre dolmadan sözleşme iptali yapılamıyor. Fakat talep edilirse telefon aramalara kapatılabilir.

Türk Telekom telefon iptali için dilekçe örneği;

TÜRK TELEKOM İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Türk Telekom …………………. il Müdürlüğüne bağlı ………………………………… numaralı sabit telefon abonesiyim. Bu aboneliğimi artık kullanmak istemiyorum ve bu telefon hattımın kapatılmasını arz ederim.

Tarih

Ad/Soyad

İmza

İletişim bilgileri

Ek

Vatandaşlık başvurusu sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için Vatandaşlık Başvurusu Sorgulama makalemizi inceleyebilirsiniz.

Edevlet şifreniz için telefon doğrulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için Edevlet Telefon Doğrulama makalemizi okuyabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap