Tedavi Bilgileri Sorgulama

Tedavi Bilgileri

Tedavi Bilgileri Nasıl Sorgulanır? E-devlet sistemini kullanarak devlet hastanelerinde geçirdiğiniz tedaviyi sorgulayabilir, ayrıntısını öğrenebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların sosyal güvence, emeklilik hizmetlerinin yanında ücretsiz sağlık hizmetini de vermektedir.

Ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanmak için öncelikle sigorta sahibi olunmalı. Özel ve devlet hastaneleri verdiği sağlık hizmetlerini kayıt altına almaktadır. Böylece kendi tedavisi hakkında detaylı bilgi almak isteyen hastalar en fazla 30 gün içerisindeki tedavilerini e-devlet sistemi aracılığı ile sorgulayabilir, detaylı bilgi alabilir. Bu hizmet sayesinde hastalar, hangi tarihte hangi tedavi aldığını kolaylıkla öğrenebilir. E-devlet sistemine giriş yapan tüm vatandaşlar bu bilgilere ulaşabilir.

Tedavi bilgilerini sorgulamak için öncelikle e-devlet sistemine giriş yapılmalıdır. E-devlet sistemine elektronik imza, mobil imza, internet bankacılığı ve ya e-devlet şifresi ile giriş yapılabilir. Elektronik imza ile giriş yapmak isteyenler, özel e-imza sertifikası sağlayıcılardan temin edilirken, mobil imza GSM operatörlerine başvuru yapılması suretiyle temin edilir. Son dönemlerde sıklıkla kullanılan internet bankacılığı ile e-devlet sistemine giriş yapılabilir. Bu bankalar e-devlet sistemine uyumlu ise sorun yaşamadan işlem yapılması mümkündür.
E-devlet sistemine giriş yollarından en kolayı e-devlet şifresidir. PTT şubelerinden 2 TL karşılığında ve nüfus cüzdanı ibraz ederek e-devlet şifresi kolaylıkla temin edilir. Bu yollardan biri temin edildikten sonra internette turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır. E-hizmetler bölümünde Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altında bulunan Tedavi Bilgileri Sorgulama sekmesine tıklanır. Açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklanır. Daha sonra açılan pencereye e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası ilgili yerlere yazılır. Ayrıca e-imza, m-imza ve ya internet bankacılığı ile sisteme giriş yapmak isteyenler bu pencerede bulunan ilgili butonlara tıkladıktan sisteme giriş yapabilirler.Tedavi Bilgileri Sorgulama SGK / SSK / Bağkur

E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra açılan sayfada tedavi bilgilerin sorgulanması için takvim gözükecektir. Bu takvimde, sadece 30 günlük aralıklar sorgulanabilir. Böylece 30 gün içerisinde alınan tedaviler hakkında ayrıntılı bilgi ekranda gözükecektir. Alınan tedavinin branşı, hangi kurumda alındığı, başlangıç tarihi, tutarı gibi bilgiler bulunmaktadır. Bununla birlikte tedavi için yapılan işlemler türü, doktor bilgisi gibi bilgiler de bulunmaktadır.

SGK’da evrağınız varsa ve durumunu merak ediyorsanız, SGK Doküman Yönetim Sistemi Evrak Takibi makalemizi ayrıntılı olarak inceledikten sonra evrağınızı bulabilirsiniz.

 

Paylaş.

Yorum Yap