Seyitgazi Belediyesi ESKİŞEHİR

Seyitgazi Belediyesi

Seyitgazi Belediyesi ESKİŞEHİR Konusu Hakkında: Eskişehir belediyeleri içerisinde e- devlet kapısından online işlem imkânı tanıyan ve sistemde yer alan 3 belediyeden biri olan Seyitgazi Belediyesi, nispeten kırsal nüfus ağırlıklı bir belediyedir. Bu özelliği dolayısıyla da Seyitgazi Belediyesi Eskişehir idaresinin e- devlet kapısı üzerinden hizmet vermesi son derece önemlidir. Çünkü kırsal kesimde yaşayan vatandaşların küçük işlemler için şehre gitmeleri ve belediye binasını ziyaret etmeleri son derece meşakkatli olabilmektedir. Hele de Eskişehir ilinin kışların son derece sert geçtiği bir coğrafyada yer alması, kırsal kesimde yaşayanlar için kış mevsiminde şehri ziyaret etmeyi bir hayli zorlaştırmaktadır. Ancak günümüzde köy ve kasabalar da dâhil olmak üzere her yerleşim biriminde internet imkânlarının bulunması, işlemlerin online olarak yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Seyitgazi Belediyesi online işlemleri de vatandaşlar için son derece kolaylık sağlayıcı bir uygulamadır.

Seyitgazi Belediyesi ESKİŞEHİR E-Devlet

e- Belediye Hizmetleri

Seyitgazi Belediyesi Eskişehir e- belediye hizmetleri, e- devlet kapısı üzerinden kolayca yararlanılabilen hizmetlerdir. Ancak vatandaşlar bilmelidir ki e- belediye hizmetlerinden yararlanmak için e- devlet şifresi edinmek zorunludur. Ülkemizin her köşesinde yer alan PTT ofislerinden edinebileceğiniz e- devlet şifrenizi sisteme girdikten sonra değiştirebilir ve ömür boyu kullanabilirsiniz. Böylece e- devlet şifrenizi bir kez edindiğiniz zaman, kaybetmedikten ya da unutmadıktan sonra, bir daha şifreye ihtiyacınız olmayacaktır.

Beyan Bilgileri Sorgulama

Beyan bilgiler sorgulama, Seyitgazi Belediyesi Eskişehir sakinlerinin, köy kasaba demeden, her kesiminin kullanabileceği bir hizmettir. Yukarıda belirttiğimiz üzere e- devlet şifrenizi edindikten sonra site ana sayfasının sağ üst kısmında yer alan “sisteme giriş” linkinden girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca beyan bilgileri sorgulama sayfasında ve e- devlet şifresi isteyen diğer hizmetlerin sayfalarında “kimliğimi şimdi doğrula” seçeneği yer almaktadır. Bu seçenekler vasıtasıyla sisteme giriş yapabilmeniz de mümkündür. Bu sayede beyan bilgileri sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Borç Bilgileri Sorgulama

Bir diğer hizmet olan borç bilgileri sorgulama hizmeti, genellikle Seyitgazi Belediyesi sınırları içerisindeki taşınmaz sahiplerini ilgilendirmektedir. Çünkü Seyitgazi Belediyesi ve diğer belediyeler, çoğunlukla taşınmaz malların vergilerini tahsil etmektedir. Bu sebeple de taşınmaz sahipleri belediyelere ödemeler yapmak durumundadır. Borçlarınızı takip edebilmek içinse yapmanız gereken şey, borç bilgileri sorgulama ekranını zaman zaman kontrol etmenizdir.

Sicil Bilgileri Sorgulama

Şimdiye kadar işlemleri anlatmakla beraber işlem sayfalarına ulaşma yönteminden bahsetmedik. Aslında tüm işlemlerin sayfalarına ulaşmak, tek bir sayfaya ulaşmakla mümkün olmaktadır. Çünkü tüm işlemler Seyitgazi Belediyesi’nin sayfasında yer almaktadır. Öncelikle www.turkiye.gov.tr adresini ziyaret etmeniz ve adreste yer alan belediyeler linkine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından listeden Eskişehir ilini seçmeniz ve çıkacak olan Eskişehir belediyeleri sayfasından Seyitgazi Belediyesi’ne tıklamanız yeterli olacaktır. Açılacak olan sayfa, Seyitgazi ile ilgili her türlü online hizmete erişebileceğiniz sayfadır. Bu sayfa aracılığıyla sicil bilgileri sorgulama sistemine de giriş yapabilirsiniz.

Tahsilât Bilgileri Sorgulama

Belediye ödemelerinizin kontrol merkezi olan tahsilât bilgileri sorgulama sayfası, genellikle takip işlemleriniz için ihtiyaç duyacağınız bir sayfadır. İşlem sayesinde tahsilât bilgilerinizi kontrol edebilir, böylece eksiklik olup olmadığını görebilirsiniz.

Diğer Hizmetler

Seyitgazi Belediyesi diğer hizmetler başlığı, ilçe sakinlerine arsa rayiç değerleri hizmetini sunmaktadır.

Arsa Rayiç Değerleri

Seyitgazi Belediyesi’nin yegâne e- devlet şifresi olmaksızın hizmet veren linki, arsa rayiç değerleri linkidir. Link aracılığıyla sadece adres ve tarih belirterek Seyitgazi’nin tüm arsa rayiç değerlerine ulaşabilmeniz mümkündür.

Seyitgazi Belediyesi ESKİŞEHİR İçin Tıklayınız

Paylaş.

Yorum Yap