Sancaktepe Belediyesi İSTANBUL

Sancaktepe Belediyesi

Sancaktepe Belediyesi İSTANBUL Konusu Hakkında: Ülkemizin resmi web sitesi olarak hizmet veren “turkiye.gov.tr” adresinin belediyelerle ilgili sayfasında en geniş yeri tutan şehir, İstanbul olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki bunda İstanbul’un her bakımdan ülkemizin merkezi olması etkili olmaktadır. İstanbul her ne kadar Türkiye’nin başkenti olmasa da genel kabule göre Türkiye’nin en önemli şehridir. İstanbul, turizm, sanayi, ticaret gibi sektörler başta olmak üzere pek çok faaliyet alanının başkenti olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de nüfusu son yıllarda 15 milyon civarına yükselmiştir. Hal böyle olunca da şehirde pek çok yerel yönetim birimi yer almaktadır. Bu nedenle de İstanbul’un e- devlet kapısında temsil edilme oranı bir hayli yüksektir. Sancaktepe Belediyesi de İstanbul’un e- devlet kapısı üzerinden hizmet veren 31 belediyesinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sancaktepe Belediyesi İSTANBUL E-Devlet

e- Belediye Hizmetleri

İstanbul’un e- devlet kapısından hizmet veren 30 diğer belediyesi de Sancaktepe Belediyesi de hizmetlerinin birçoğunu e- belediye hizmetleri başlığı altında vatandaşlara sunmaktadır. Bu nedenle vatandaşlar tarafından en sık ziyaret edilen Sancaktepe Belediyesi İstanbul hizmetleri, e- belediye hizmetleridir.

Beyan Bilgileri Sorgulama

Sancaktepe Belediyesi İstanbul e- belediye hizmetlerinden beyan bilgileri sorgulama, Sancaktepe sakinlerinin sıklıkla kullandığı bir hizmettir. Aslında “turkiye.gov.tr” adresinin asıl kullanıcıları, İstanbul sakinleridir de denebilir. Çünkü yoğun nüfus dolayısıyla e- devlet kapısında açılan yerel yönetim hizmetleri başına düşen kişi sayısı, İstanbul belediyelerinde bir hayli fazladır. Ayrıca işlemler için belediye binasına gitmek, İstanbul belediyelerinde oldukça yorucu olmaktadır. Çünkü nüfusun yoğun olması, belediye binalarının da yoğun olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de e- devlet kapısı İstanbullular için son derece olumlu bir uygulama olmuştur.

Borç Bilgileri Sorgulama

Bu başlığımız altında da dilerseniz bahsi geçen sayfalara nasıl ulaşılabileceğini anlatalım! Öncelikle bilgisayarınızdan www.turkiye.gov.tr adresini ziyaret etmeniz, akabinde de sayfada yer alan belediyeler bölümüne girmeniz gerekmektedir. Belediyeler bölümünde yer alan İstanbul şehrine giriş yaptığınızda ise önünüze büyükçe bir liste çıkacaktır. Bu listeden Sancaktepe Belediyesi’nin sayfasına tıklamanız halinde saydığımız ve sayacağımız tüm işlemler karşınıza çıkacaktır. Borç bilgileri sorgulama işlemleri de e- belediye hizmetleri başlığı altında hemen dikkatinizi çekecektir.

Sicil Bilgileri Sorgulama

Gerek sicil bilgileri sorgulama işlemleri, gerekse “turkiye.gov.tr” adresinde gerçekleştireceğiniz işlemlerin büyük kısmı, e- devlet şifresi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle de bir PTT şubesine giderek e- devlet şifresi edinmeniz önemli bir gerekliliktir. Şifrenizi edindikten sonra dilerseniz web sitesinin tüm sayfalarının sağ üst kısmında yer alan sisteme giriş butonunu kullanarak; dilerseniz de sicil bilgileri sorgulama ve diğer işlemlerin sayfasında çıkacak olan “kimliğimi şimdi doğrula” seçeneğini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Zaten e- devlet şifresi istemeyen işlemlerin sayfalarında “giriş bilgilerimi şimdi doğrula” uyarısı çıkmamaktadır.

Tahsilât Bilgileri Sorgulama

Son e- belediye hizmeti olan tahsilât bilgileri sorgulama işlemi, Sancaktepe Belediyesi İstanbul sakinlerinin belediyeye olan ödemeleri ile ilgili olarak kullanabileceği bir uygulamadır.

Diğer Hizmetler

Sancaktepe Belediyesi’nin diğer iki hizmeti olan arsa rayiç değerleri ve nöbetçi eczane sorgulama hizmetleri, diğer hizmetler başlığı altında yer almaktadır.

Arsa Rayiç Değerleri

Sancaktepe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan tüm semtlerin arsa rayiç değerleri sorgulamasının yapılabildiği işlem sayesinde rayiç değerler için belediyeye başvurma devri kapanmıştır.

Nöbetçi Eczane Sorgulama

Hizmet sayesinde nöbetçi eczanelerin adları, adres bilgileri ve telefon numaraları kolayca öğrenilebilmekte, böylece nöbetçi eczane aramaya gerek kalmamaktadır.

Sancaktepe Belediyesi İSTANBUL İçin Tıklayınız

Paylaş.

Yorum Yap