Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, resmi dairelerde sıra beklemek yerine size daha iyi bir hizmet sunmak adına bütün işlemleri internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması artık çok daha kolay. İnternetten yapabileceğiniz bir kaç basit işlemde borcunuzu öğrenebilirsiniz. Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun içinde E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer ki şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında ödemeniz gereken çok küçük bir miktar parayı ödeyerek şifrenizi almış olacaksınız.Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması Nasıl Yapılır? SGK / SSK / Bağkur

Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması işlemlerinizi yapabilmek için www.türkiye.gov.tr adresine giriş yapınız. Poliçe sorgulaması için daha sonrasında sol kısımda yer alan E- Hizmetler bölümünü tıklayınız. Bu sayfada Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi yazısını bulunuz. Kurumun başlığının altında yer alan Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması kısmını tıklayınız.

TC kimlik no ve E-Devlet şifreniz

Sonrasında sizden istenen TC kimlik no ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgileri doğru girdiğinizden emin olduktan sonra sorgula seçeneğine tıklayarak Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulaması işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama sonrası görülen bütün işlemlerin online olarak yapılması mümkündür. Herhangi başka bir işlem yapılmasına gerek kalmadığı gibi kişilerinde kurumlara gitmesine gerek kalmaz.

Sorgulama yapmak işte bu kadar basit bir işlemdir. Poliçenizi kontrol etmek sizin için yararınıza sayılmaktadır çünkü hastalık, sağlık, trafik gibi kollardaki bilgi ve kavramların tek bir havuzda toplandığı yerdir SARGEM. Sigortacılık adı altında olan konuları işleyişleri sigorta kavramına güven katarak size daha kapsamlı bilgi vermesi yaptığı en iyi işlerdendir. Bu şekilde yapılan hatalar yanlışlar önleniyor, doğru fiyatlandırılma yapılıyor. İnsanlar bu işlemlerle birlikte hata payını en aza indirgeyerek bütün kontrollerini yapabiliyorlar. Tek yapmanız gereken yoksa eğer E-devlet şifresine sahip olmak.

Paylaş.

Yorum Yap