Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama Nedir?

Sağlık Sigortası Genel Poliçe (SAGMER) Nasıl sorgulanır

Sağlık sigortaları vatandaşların vücut sağlığını garanti altına alan bir sigorta türüdür. SAGMER SGK poliçesi yaptırmak isteyenler Türkiye’de sigortacılık faaliyetleri yürüten sigorta şirketlerinden poliçe yaptırabilecekleri gibi genel sağlık sigortasından da hizmet alabilirler ama bu hizmeti alabilmek için sağlık sigortası şartlarını yerine getirmeleri gerekir.

SGK yapmayı düşünenler için en önemli husus şüphesiz yaptıracakları poliçede nelerden muaf oldukları ve nelere tabi olduklarını yani hangi hizmeti alabildiklerini iyi öğrenmeleri veya poliçeye yazdırmalarıdır dolayısıyla vatandaş poliçede geçerli hizmetleri alacağından bunlara dikkat etmesi gerekir sağlık sigortası genel poliçesini sorgulamak ve genel bir sağlık sigortası sorgulaması yapabilmek için vatandaşlar internet üzerinden poliçelerine ve sağlık bilgilerine ulaşabilir.

Sağlık sigortası genel

poliçe sorgulama e devlet uygulama portalı üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor vatandaşların e-devlet uygulamasını kullanabilmesi için öncelikle kendilerine Ptt Şubelerinden bir e-devlet şifresi alması gerekir bunun da bedeli 2tldir. Sonrasında e-devlet şifresiyle girdiğiniz e-devlet uygulaması Sağlık Sigortası Genel Poliçe sorgulama ekranını arama motoru üzerinden bulmanız yeterli olacaktır.Burada vatandaşın dikkat etmesi gereken çok önemli bir husus yoktur sadece önüne çıkan formu doldurması yeterli olacaktır, sonrasında poliçesi ile ilgili tüm bilgiler ekrana düşecektir. Herhangi bir ücret de alınmayan uygulamada vatandaşlar Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezince sağlanan verilerine ulaşabilirler çok basit bir uygulama olan yöntem vatandaşların tüm bilgilerini kendilerinin ulaşabilmesi için tasarlanmış.Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama Nedir? SGK / SSK / Bağkur

 

e-Devlet Kapısının Getirdiği Kolaylıklar Nelerdir?

e-Devlet Kapısı; elektronik ortamdan sunulan kamu hizmetlerine tek bir adres (www.turkiye.gov.tr) üzerinden erişim imkanı sunmaktadır. Bizzat kamu kurum ve kuruluşlarınca sağlanan kamu hizmetleri ile ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Bu yönüyle e-Devlet Kapısı sağlamış olduğu altyapıyla birçok başka ülke tarafından da örnek alınmaktadır.

Paylaş.

Yorum Yap