Merkezefendi Belediyesi DENİZLİ

Merkezefendi Belediyesi

Merkezefendi Belediyesi DENİZLİ: “turkiye.gov.tr” adresinde yer alan Denizli şehrinin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hizmet veren ikinci yerel yönetim birimi, Merkezefendi Belediyesi Denizli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere “turkiye.gov.tr” adresi, devlet dairelerinde yapılan işlemlerin elektronik ortama aktarıldığı bir web sitesidir. Resmi devlet site olarak görev yapan sitede, merkez yönetimin kurumlarının pek çok işlemi ile yerel yönetim birimlerinin pek çok işlemi yapılabilmektedir. Ancak gerek belediyelerin durumu ciddiye almaları, gerekse altyapının yavaş yavaş oturtulabiliyor olması dolayısıyla ülke belediyelerinin tamamı bu hizmeti vermemektedir. Merkezefendi Belediyesi Denizli ilinin elektronik hizmet veren belediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Merkezefendi Belediyesi DENİZLİ E-Devlet

e- Belediye Hizmetleri

Merkezefendi Belediyesi’nin elektronik hizmetlerinin pek çoğu, e- belediye hizmetleri adı altında vatandaşlara sunulmaktadır. “turkiye.gov.tr” adresinin belediyeler sayfasından Denizli ili bulunduktan sonra sayfada yer alan Merkezefendi Belediyesi’nin özel sayfasına girilmelidir. Akabinde Merkezefendi Belediyesi’nin tüm hizmetleri kaşınıza çıkacaktır. e- belediye hizmetleri, hizmetlerin pek çoğunun altında toplandığı bir başlıktır. Bu durum, neredeyse tüm belediyelerin sayfalarında benzerlik göstermektedir.

Beyan Bilgileri Sorgulama

Merkezefendi Belediyesi Denizli elektronik belediye hizmetlerinin başında gelen beyan bilgileri sorgulama hizmeti, tüm beyan bilgileri sorgulama işlemlerinizde sizlerin yanındadır. İşlem sayesinde belediye binasına gitmek, çeşitli evraklar toplamak ve en azından bir koca gününüzü bu işe ayırmak devri kapanmıştır. Sadece PTT şubelerinden 1 TL karşılığında edinebileceğiniz bir e- devlet şifresi ile gerek beyan bilgileri sorgulama hizmetlerini, gerekse tüm diğer e- devlet işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Borç Bilgileri Sorgulama

Merkezefendi Belediyesi ile doğrudan veya dolaylı olarak ilişkisi olan vatandaşların belediyeye borçları olup olmadığını öğrenmeleri, “turkiye.gov.tr” adresi aracılığıyla oldukça kolaydır. Merkezefendi Belediyesi hizmet sınırları içerisinde yaşıyorsanız veya bu sınırlar içerisinde bir taşınmazınız varsa belediyeye vergi vb. konularda borcunuzun olabilmesi doğaldır. Bu durumdan haberiniz yoksa borcun üzerine sürekli olarak faiz eklenecektir. Bu dertlerden kurtulmak için yapmanız gerekense “turkiye.gov.tr” adresinde Merkezefendi Belediyesi’ne ayrılan bölüme girmek ve borç bilgileri sorgulama hizmetinden yararlanmaktır.

Sicil Bilgileri Sorgulama

 Bir diğer e- belediye hizmeti olarak karşımıza çıkan sicil bilgileri sorgulama, sistemde yer alan tüm belediyelerin ortak olarak verdikleri hizmetler arasında bulunmaktadır. Sorgulama ekranı sayesinde sicil bilgilerinizi birkaç dakikanızı ayırarak öğrenebilirsiniz.

Tahsilât Bilgileri Sorgulama

 Yukarıda da belirttiğimiz üzere belediyelere ödenen çeşitli ücretlerin tahsilâtlarıyla ilgili sorgulama yaptırabilmeniz mümkündür. Tahsilât bilgileri sorgulama hizmeti aracılığıyla yararlanılabilen bu işlem, ödemeleriniz konusunda kafanızın rahat etmesini sağlamaktadır.

Bilgi Edinme Hakkı Hizmeti

Şeffaf yönetim, mutlu vatandaş parolasıyla başlatılan bilgi edinme hakkı, e- devlet aracılığıyla yararlanılabilen bir haktır. Bu işlemlerin belediyeler nezdindeki kısmı da belediyelerin sayfalarından gerçekleştirilebilmektedir.

Bilgi Edinme Başvuru

Bilgi edinmek istediğiniz konuyla ilgili başvuru yapabilmek için kullanılan sisteme bilgi edinme sistemi adı verilmektedir. Sisteme giriş yapmak için e- devlet şifresi kullanılmalı, ardından açılacak olan sayfada gerekli yerler doldurularak başvuru yapılmalıdır.

Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama

Yapılan bilgi edinme başvurularının durumunun öğrenilebilmesi ise bilgi edinme başvuru sorgulama sistemi sayesinde mümkün olabilmektedir. Böylece başvurularınızın arkasını bırakmamanız ve takip etmeniz mümkün olabilmektedir.

Diğer Hizmetler

Belediyelerin diğer hizmetler menüsü, genellikle benzerlik göstermektedir. Merkezefendi Belediyesi’nin diğer hizmetler bölümünde de şimdilik sadece arsa rayiç değerleri linki yer almaktadır.

Arsa Rayiç Değerleri

Merkezefendi Belediyesi’nde yer alan arsaların güncel rayiç bedellerinin edinilebilmesi, bu sistem sayesinde mümkün olabilmektedir. Sistem bu işlem için e- devlet şifresi istememekte, dilenen her semtteki arsaların değerleri öğrenilebilmektedir.

Merkezefendi Belediyesi DENİZLİ İçin Tıklayınız.

Paylaş.

Yorum Yap