Meb Öğrenci Bilgi Sistemi Nasıl Kullanılır?

MEB Öğrenci Bilgi Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamaya koymuş olduğu e-okul sistemi sayesinde artık öğrencilere dair her şey bir tıkla elinizin altında ve anında tüm bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz. Kullanıcı adı ve şifre ile girebileceğiniz MEB Öğrenci Bilgi Sistemi, velilerin de öğrencilerin kendi çocuklarının durumlarını görebilmelerine olanak sağlıyor. MEB öğrenci hakkında ne varsa hepsine bu e-okul öğrenci bilgi sisteminden ulaşılmasını sağlıyor. Şimdi mobil cihazlarınızdan da ulaşabildiğiniz e-okul sistemine erişmek oldukça kolay. Bilgisayarınızdan yahut cep telefonunuzdan arama motoruna yazacağınız e-okul giriş ekranı sayesinde sisteme hızlıca erişmiş olacak ve çocuğunuzun, öğrencinizin tüm bilgilerini kolaylıkla görebilirsiniz.

Bu sisteme girdiğiniz andan itibaren sol tarafta sütun halinde birçok bilgiye erişeceksiniz. MEB öğrenci bilgi sistemi size çocuğunuzun tüm derslerine ait sınav sonuçlarını, dersteki performans notlarını, proje ve ödev notlarını gösterecektir. Çocuğunuzun hangi günlerde okula gidip gitmediğini dahi öğrenecek, hangi derse bile girmediğini görebileceksiniz.

Meb Öğrenci Bilgi Sistemi Nasıl Kullanılır? E-Okul

MEB öğrenci bilgi sistemi

Bu MEB öğrenci bilgi sistemi sayesinde ayrıca çocuğunuzun geçmiş yıllara ait ders notlarına ve bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Ders notları ve devamsızlık bilgilerini öğrenmenizin yanı sıra, yaklaşan sınav tarihlerini de bu ekrandan sistem aracılığıyla öğrenmiş olacaksınız.Yapmanız gereken arama motoruna e-okul giriş ekranı yazmak ve karşınıza çıkan ekrana çocuğunuzun kullanıcı adı olan TC kimlik numarası ve şifresini girmeniz. Ardından karşınıza velisi olduğunuz çocuğunuzun tüm bilgileri serilecektir. Veliler için harika bir uygulama olan bu MEB Öğrenci Bilgi Sistemi çocuğunuzun sizden bir şeyler saklamasını da önlüyor. Böylece çocuğunuzun ders ve devamsızlık takibini kolaylıkla yapabilecek ve olası problemlere karşı önceden haberdar olabileceksiniz. Eğer çocuğunuz okuldan kaçtıysa bunu aynı gün içerisinde e-okul bilgi sisteminden kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Bu uygulama sayesinde çocuğunuzun bilgilerini takip etmek oldukça kolay olacak.

 

Paylaş.

Yorum Yap