Küçükçekmece Belediyesi İstanbul

Küçükçekmece Belediyesi

Küçükçekmece Belediyesi İstanbul Konusu HakkındaSon birkaç yıldır etkili bir şekilde kullanılan “turkiye.gov.tr” e- devlet kapısı, pek çok resmi iş ve işlemin web üzerinden yapılabilmesine olanak sağlayan bir sitedir. Site, her geçen gün yeni bir özelliği bünyesine katmakta ve gittikçe daha fazla işlem yapabilme imkânını vatandaşlara sunmaktadır. Ülkemizin resmi internet sitesi olan “turkiye.gov.tr” adresinde gerçekleştirilebilen pek çok işlem, e- devlet şifresi alınarak gerçekleştirilebilmektedir. Dolayısıyla Türkiye’nin tüm PTT şubelerinden 1 TL karşılığında edinebileceğiniz bir e- devlet şifresi, pek çok işinizi evinizde oturduğunuz yerden yapabilmenize olanak sağlayacaktır. Son yıllarda sitenin bünyesine kattığı yerel yönetimlerin çeşitli iş ve işlemleri, belediyelerle ilgili işlerin de kolaylaşmasını sağlamıştır. Sitenin ana sayfasının sol kısmında yer alan belediyeler linkine tıkladığınız zaman karşınıza ülkemizde yer alan şehirlerin adları çıkacaktır. Akabinde dilediğiniz şehrin linkine tıklayarak alabileceğiniz hizmetleri görebilirsiniz. Listenin en kalabalık şehir sayfası ise İstanbul şehrimize aittir. İstanbul şehrinin sayfasına girdiğinizde tüm yerel belediyelerin adlarını görebilirsiniz. Küçükçekmece Belediyesi İstanbul şehrinin sayfasında görebileceğiniz belediyelerden sadece biridir ve sayfaya girdiğinizde Küçükçekmece ile ilgili gerçekleştirebileceğiniz işlemleri görebilirsiniz.

Küçükçekmece Belediyesi İstanbul E-Devlet

e- Belediye Hizmetleri

e- belediye hizmetleri, gerek Küçükçekmece Belediyesi İstanbul sayfasının, gerekse tüm diğer belediyelerin sayfalarının önemli başlıkları arasında yer almaktadır. Küçükçekmece Belediyesi’nin e- belediye hizmetleri de beyan bilgileri sorgulama, borç bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama ve tahsilât bilgileri sorgulama şeklinde sıralanmaktadır.

Beyan Bilgileri Sorgulama

Küçükçekmece Belediyesi İstanbul e- belediye hizmetlerinden birincisi, beyan bilgileri sorgulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu sorgulamayı yaptırabilmek için yapılması gereken ise e- devlet şifresi ile sisteme girmek, formda yer alan bilgileri doldurmak ve sorgula butonuna basmaktır.

Borç Bilgileri Sorgulama

 e- belediye hizmetlerinden bir diğeri olan borç bilgileri sorgulama hizmeti, Küçükçekmece sakinlerini ve Küçükçekmece ile ekonomik bir bağı olanları ilgilendirmektedir. Çünkü yerel yönetimlere borcunuzun olması için yönetimle bir ilginizin olması gerekmektedir. Örneğin Küçükçekmece’de yaşamıyor dahi olsanız, Küçükçekmece’de bir taşınmazın sahibiyseniz belediyeye vergi borcunuzun olması ihtimali vardır.

Sicil Bilgileri Sorgulama

 Sistem sayesinde sicil bilgileri sorgulama işlemleri için belediyeye gitmek ve koca bir gününüzü harcamak gerekmemektedir. e- devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak sadece birkaç dakika içerisinde bilgilerinizi sorgulatabilirsiniz.

Tahsilât Bilgileri Sorgulama

e- belediye hizmetleri içerisinde son sırayı alan tahsilât bilgileri sorgulama hizmeti, ödemiş olduğunuz vergi vb. paraların sorgulanabilmesi için verilen bir hizmettir ve e- devlet şifresi aracılığıyla yararlanılabilmektedir.

Bilgi Edinme Hakkı Hizmeti

Avrupa Birliği’ne uyum süreci ile ilgili olarak başlatılan yönetimin şeffaflaştırılması işlemleri, vatandaşlara bilgi edinme hakkı adı altında bir ayrıcalık sunmaktadır. Bu hak sayesinde vatandaşlar çeşitli alanlarda bilgi edinmek üzere başvuru yapabilmektedir. Belediyelere de yapılabilen bu başvuru, kafalardaki soru işaretlerinin ortadan kalmasına vesile olmaktadır.

Bilgi Edinme Başvuru

Bahsettiğimiz hakkın kullanılabilmesi, bilgi edinme başvuru işlemleri neticesinde mümkün olabilmektedir.

Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama

Bilgi edinmek için yapılan başvuruların takibi, bu ekran aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir.

Diğer Hizmetler

Küçükçekmece Belediyesi’nin vatandaşlara verdiği diğer hizmetler ise arsa rayiç değerleri ve nöbetçi eczane sorgulama hizmetleridir.

Arsa Rayiç Değeri

Sisteme girildiğinde bilgi edinilmek istenen arsayla ilgili bilgiler formu doldurulmalı ve sorgula butonuna tıklanmalıdır. Böylece arsa rayiç değerleri öğrenilebilmektedir.

Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sayfaya giriş yapıldığında Küçükçekmece’de görev yapan nöbetçi eczanelerin listesi karşınıza gelecektir.

Küçükçekmece Belediyesi İstanbul İçin Tıklayınız

Paylaş.

Yorum Yap