Kırşehir Belediyesi KIRŞEHİR

Kırşehir Belediyesi

Kırşehir Belediyesi Konusu Hakkında: Orta Anadolu’nun güzide şehirlerinden Kırşehir’in yerel yönetimi de devlet resmi web sitesinden hizmet vermektedir. Kırşehir Belediyesi Kırşehir web hizmetleri, resmi web sitemiz “turkiye.gov.tr” adresi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. İşlemleriniz için dilerseniz “turkiye.gov.tr” adresinin ana sayfasında yer alan belediyeler linkine tıklayabilir ve Kırşehir Belediyesi ile ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Akabinde yapacağınız işlemlerin pek çoğunda sizden e- devlet şifresi istenecektir. Türkiye’nin tüm PTT şubelerinden 1 TL karşılığında edinebileceğiniz e- devlet şifresi ile işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bir diğer yol ise öncelikle e- devlet şifresi ile “turkiye.gov.tr” sistemine giriş yapmak, ardından yukarıda sıraladığımız adımları geçerek Kırşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden yararlanmaktır. Sisteme e- devlet şifresinin yanı sıra elektronik imza, mobil imza ve T.C. kimlik kartı bilgileri ile girilebilmektedir. Ancak en kolay edinilen şifre, e- devlet şifresi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kırşehir Belediyesi KIRŞEHİR E-Devlet

e- Belediye Hizmetleri

Tüm yerel yönetimlerin sayfalarında olduğu üzere pek çok Kırşehir Belediyesi Kırşehir web hizmetleri de e- belediye hizmetleri başlığını altında karşınıza çıkacaktır. Başlığın altında yer alan beyan bilgileri sorgulama, borç bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama ve tahsilât bilgileri sorgulama linkleri, vatandaşların hangi işlemi yapacakları konusunda önlerine sunulmaktadır. İstenilen linke tıklanarak istenilen işlemlerin gerçekleştirilmesi, Kırşehir sakinlerinin sadece birkaç dakikasını alacaktır.

Beyan Bilgileri Sorgulama

Kırşehir sakinleri eski yıllarda bir taşınmaz alıp satacaklarında tapu beyannamesinin belediyeye verilip verilmediğini öğrenmek durumunda idiler. Bu bilgiye ulaşabilmek için gerek olsa da olmasa da belediye binasına gidilme zorunluluğu doğmaktaydı. Oysa günümüzde e- belediye hizmetleri kapsamında beyan bilgileri sorgulama vasıtasıyla konuyla ilgili bilgiye kısa süre içerisinde ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Vatandaşlar dilerlerse en baştan e- devlet şifresi ile sisteme girebilmekte; dilerlerse de beyan bilgileri sorgulama sayfasından giriş yapabilmektedirler.

Borç Bilgileri Sorgulama

Yerel yönetimler gerek verdikleri hizmetler karşılığında, gerekse kendilerine tahsis edilen vergi toplama görevleri kapsamında vatandaşlardan para talep edebilmektedir. Bu nedenle vatandaşların belediyelere borçlanmaları söz konusu olabilmektedir. Borçlardan haberdar olunmaması da borçların zamanla faiz dolayısıyla yükselmesine ve bu durum da mağduriyetlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu mağduriyetleri yaşamamak için Kırşehir Belediyesi Kırşehir e- belediye hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür. Yapacak olduğunuz borç bilgileri sorgulama işlemi neticesinde borcunuzun olup olmadığını öğrenebilir, borçlarınızı geciktirmeksizin ödeyerek kurtulabilirsiniz.

Sicil Bilgileri Sorgulama

Sicil bilgileri, zaman zaman kendimizin ihtiyacı olduğu, zaman zaman da çeşitli kurumlar tarafından istenilen bilgilerdir. Bu bilgileri edinmenin en kolay yolu ise “turkiye.gov.tr” adresinin ziyaret edilmesidir. Adrese giriş yaptıktan sonra belediyeler bölümünden ikamet ettiğiniz belediyeyi bulmanız ve hizmetler kısmından sicil bilgileri sorgulama linkine giriş yapmanız gerekmektedir. Kırşehir Belediyesi sicil bilgileri sorgulama hizmetini de bu yolla alabilmeniz mümkündür.

Tahsilât Bilgileri Sorgulama

Kırşehir Belediyesinin e- belediye hizmetleri başlığı altında verdiği son hizmet ise tahsilât bilgileri sorgulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu linke giriş yapabilmek, e- devlet şifresi, mobil imza- elektronik imza ve T.C. kimlik kartı şifresi bilgilerinden birinin bilinmesi ile mümkün olmaktadır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra tahsilât bilgilerine ulaşılabilmek son derece kolay bir işlemdir.

Diğer Hizmetler

Kırşehir Belediyesi’nin diğer hizmetler başlığı, arsa rayiç değerleri linki ile bilgi vermektedir.

Arsa Rayiç Değerleri

Günümüzde arsa rayiç değerlerinin öğrenilebilmesi için belediye binalarına gitmek tarihe karışmıştır. Kırşehir sakinlerinin de arsa rayiç değerlerini ”turkiye.gov.tr” adresinden edinebilmeleri mümkün olmaktadır.

Kırşehir Belediyesi KIRŞEHİR İçin Tıklayınız

Paylaş.

Yorum Yap