Hekim Bilgilendirme

Hekim bilgilendirme nedir? Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan doktorlar, muayene ettikleri hasta sayılarını, ücret bilgileri gibi detaylarını hekim bilgilendirme sistemi ile görüntülenebilir. Ayrıca doktorun aldığı eğitim ve sertifikalar da görüntülenebilir. Bununla birlikte hekim bilgilendirme sistemi sayesinde hekimler Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyurular, mevzuatlar, mesleklerini ilgilendiren diğer konular hakkında bilgi alınabilir.

Hekim Bilgilendirme SGK / SSK / Bağkur

Hekim bilgilendirme sistemi, kısaca doktorların portal sayfası olarak görülebilir. Elektronik ortamdan kolay ulaşımla sistemden yararlanabilir. E-devlet sistemine giriş yapılarak hekim bilgilendirme hizmetinden faydalanabilir. E-devlet sistemi, bir çok resmi kurum ve kuruluşlarının yer alarak vatandaşlara kendi hizmetlerine rahatlıkla ulaşabilmenin yolunu açan bir sistemdir. E-devlet sistemi ayrıca, güvenlikli ve kişiye özel hizmet veren bir sistem olduğu için kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra hizmetlerden faydalanabilir. E-devlet sistemine, e-devlet şifresi, elektronik imza, mobil imza ve ya internet bankacılığı ile giriş yapılır.

Elektronik imza ile sisteme giriş yapmak isteyenler özel e-imza sertifikası sağlayıcılara müracaat edilir. Ayrıca mobil imza ile e-devlet sistemine giriş yapmak isteyenler ise GSM operatörlerine başvuru yaptıktan sonra m-imza temin edilir. Bunların yanında internet bankacılığı ile de sisteme giriş yapılır. Fakat kullanılan bankanın internet şubesi e-devlet sistemi ile uyumlu olmalı. Bu giriş yöntemlerinden bir tanesi de e-devlet şifresidir. E-devlet şifresi olmayanlar PTT şubelerine müracaat ederek 2 TL karşılığında ve nüfus cüzdanı ibraz edilerek e-devlet şifresi alınabilir.

Hekim Bilgilendirme

Hekim Bilgilendirme SGK / SSK / Bağkur
E-devlet şifresi temin edildikten sonra turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır. Ana sayfada e-hizmetler bölümü açılır. Sosyal Güvenlik Kurumu başlığı altında bulunan Hekim Bilgilendirme sekmesine tıklanır. Açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklanır. Daha sonra açılan pencere kimlik doğrulama penceresidir. E-imza, m-imza, internet bankacılığı ve ya e-devlet şifresi ile giriş yapmak isteyenler ilgili butonu seçtikten sonra sisteme giriş yapabilirler. E-devlet şifresi ile giriş yapmak için, ilgili yerlere e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası yazıldıktan sonra sisteme giriş yapılır.

Hekim bilgilendirme sistemi böylece açılmış olur, bu sistem sayesinde hekimler kendilerine ait bilgiler, ücret bilgileri, baktıkları hasta sayısı, duyurular bölümünde haberler kolaylıkla görüntülenebilir. Emek ve zaman kaybetmeden elektronik ortamdan hekime ait bilgilere kolaylıkla ulaşılabilecektir. SGK’ın verdiği şahıs ödemelerini detaylı şekilde anlattığımız, Şahıs Ödeme Durumları Görüntüleme makalemizi okuyabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap