Emeklilik Sorgulama ve Hesaplama ( SGK – SSK – BAĞKUR )

Emeklilik Sorgulama ve Hesaplama İşlemleri

Emeklilik İşlemleri Sayfa Konuları: Emekli, emeklilik, Emeklilik İşlemleri, emeklilik hesaplama, emekli aylık sorgulama, emekli maaş sorgulama, emekli kesinti öğrenme, emeklilik yaş sorgulama, e devlet emeklilik başvurusu, e devlet emeklilik Yeni uygulama sayesinde emeklilik işlemlerinizi artık kolayca sorgulatabileceksiniz. İnternet üzerinden halka sunulan e-devlet uygulaması birçok devlet işlemlerinin yanı sıra kişiye ait emeklilik bilgisi hakkında da rapor vermektedir. Bu uygulama sayesinde yorulmadan internetten kolay ve hızlı bir şekilde emeklilik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kişiye özel olarak verilen e-devlet şifrenizi en yakın PTT şubesine giderek öğrenebilir ve bu uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

E-devlet emeklilik işlemleri bölümünden emekliliğiniz hakkındaki güncel durumu, emekliliğinize kalan süreyi, prim günü gibi detayları öğrenebilirsiniz. Emeklilik işlemleri için e-devlet uygulamasının yanı sıra 118 70 telefon hattından da istediğiniz tüm işlemler için bilgi sahibi olabilirsiniz. Devletin yakın zamanda halkın hizmetine sunmuş olduğu telefon ile emeklilik işlemleri sorgulatma uygulamasıyla daha detaylı bilgileri de öğrenebilir ve her türlü işlem hakkında bilgi alabilirsiniz.

Emeklilik Sorgulama ve Hesaplama ( SGK - SSK - BAĞKUR ) E-Devlet

Emeklilik işlemleri

  • Ssk Emekli Maaşı Sorgulama

  • SSK Emekli Maaş Kesintisi Sorgulama

  • Ne Zaman Emekli Olabilirim?

  • Emeklilik Maaşı Hesaplama

  • Cepten Sms ile ne zaman emekli olabilirim sorgulaması

  • 4C Emeklilik Hesaplama

Emeklilik Sorgulama ve Hesaplama ( SGK – SSK – BAĞKUR ) konumuzun tamamı bu kadardır. Emeklilik Sorgulama ve Hesaplama ( SGK – SSK – BAĞKUR ) konularını yazımızdan yapamadıysanız ÇSGB, SGK ve İŞKUR mevzuatlarıyla ilgili her türlü bilgiyi ALO 170’i arayarak öğrenebilirsiniz. NOT : Emeklilik tarihinizi öğrenmek için TCKN ile aramanız yeterli. ALO 170 aracılığıyla işyeri tarafından ödenmeyen normal çalışma ücretleri ve fazla mesai ücretleri ile ilgili şikayetler alınmaktadır. İstenen bilgiler; İşyerinin ünvanı, işyerinin açık adres bilgisi, işe giriş-çıkış tarihinizdir. Kayıt dışı istihdam şikayetleri ALO 170 aracılığıyla yapılabilmektedir. Denetimlerin yapılabilmesi için, şikayet edilecek işyerinin ünvanı, açık adres bilgisi ve sigortasız çalışan kişilerin isim bilgilerini mutlaka biliyor olmamız gerekmektedir.

ALO 170 aracılığıyla “işe giriş-çıkışlarınızı” kimlik bilgilerinizle anlık öğrenebilirsiniz. ALO 170 hattı aracılığıyla anlaşmalı boşanma şikayetleri alınmaktadır. Denetimlerin sağlıklı yapılabilmesi için, anlaşmalı boşanma yapan kişilerin isim soyisim, TC kimlik numaraları ve birlikte yaşadıkları evin açık adres bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Rapor ücretinizin ne zaman ödeneceğini öğrenmek için; rapor tarihlerinizle birlikte ALO 170’i arayabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap