E Devlet Android Uygulamaları

E Devlet Bilgi Alma İşlemi

E Devlet Android Uygulamaları Konusu Hakkında: Bürokrasi uzun yılar ülkelerin üzerine çözüm üretmek için zaman akıl ve para kabına neden olan önemli bir sorundu. Günümüzde ise internet denen hızlı iletişim aracı vasıtası ile bu sorun ortadan kakmıştır. Her devlet gibi, devletimizin de bu konuda güvenli bir sistemi vardır. Bu hizmet alma sisteminin adı E-Devlet. Bu sistem aracılığı ile devletin tüm kuruluşlarının resmi veri tabanlarının toplandığı sitelere hızlıca ulaşabilirsiniz. Öğreneceğiniz konu, sorgulanacak birim ne ise, bir arama motoruna girmeniz yeterli. Üzerine açılmış bir dava var mı? Sorunuzun cevabı, bir arama motoruna Sgk sorgulama yazıp arama tuşuna basmanız kadar yakın.

E Devlet Android Uygulamaları E-Devlet

E Devlet Android Uygulamaları E-Devlet veri tabanı, elektronik imza adı denen kişiye özel şifre ile çalışır. Yani giriş yaptığınızda kişisel bir veri tabanına girersiniz. Şifre, PTT den 2 TL ödenerek satın alınır. Sisteme ilk giriş işleminden sonra, bu şifreyi değiştirmeniz gerekmektedir. Sisteme altı ay içinde kullanmaz iseniz, sistem sizden şifre yenileme yapmanızı ister. Varsayalım bir sebepten herhangi bir icra işlemine maruz kaldınız. İşleme ilişkin borç miktarını bir arama motoruna girip, buraya Ssk sorgulama yazıp öğrenebilirsiniz. Kullandığınız arama motoru size site veya sitelere ait adresler açar. Bu adreslerden birine girip ilgili devlet kuruluşuna ulaşın. Bu kurumun linkine tıklayıp, almak istediğiniz bilgiye ulaşın. Bazen detay bilgi almanız için, soru doldurma kutuları açılır. TC kimlik numaranız, nüfus cüzdan seri numaranız, anne kızlık soyadınız ve ekrandan size verilen güvenlik kodu sorularını yanıtlamanız, ayrıntılara ulaşmanıza yardımcı olur.

E Devlet Android Uygulamaları

Akıllı cep telefonlarınız ile sisteme girip bilgi alabilirsiniz. Her hangi bir arama motoruna e devlet android yazıp arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Ancak bunun için önce google playden talet bilgisyar veya akıllı cep telefonunuza uyan programı indirip kurulumunu yapmanız gerekiyor. Kurulum işemi kolay olup sistem sizi otomatik olarak yönlendirecektir. Kısa adı UYAP olan bilgi bankası sistemi ile hakkınızda açılan tüm davalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer maddi veya sabit değerlerinizden birinin üzerine bir icra işlemi yapılmış olsun, sisteme girip tüm detayları öğrenebilirsiniz. Eğer dosya kapanmış ise sistem üzerinden müracaat ederek dosyanın kapanmasını isteyebilirsiniz. Sizden mal beyanı istenmişse, açılan dava dosyasının, dava yeri, dava tarihi, davanın saati, davalaşan tarafları, davalıların vekilleri bilgileri ayrıntıları güncel detayları ile öğrenirsiniz.

E Devlet Android Uygulamaları İçin Tıklayınız

Paylaş.

Yorum Yap