Altındağ Belediyesi ANKARA

Altındağ Belediyesi

Altındağ Belediyesi ANKARA Konusu Hakkında: Günümüzde yapılacak olan birçok sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için belediyeye gitmeye gerek yoktur. E-devlet kapısından yapılan sorgulamalar sayesinde evden çıkmadan bu sorgulamaların yapılabilmesi mümkündür. Bunun için sadece e-devlet şifresi almak ve e-devlet sitesine girerek sisteme giriş işleminin yapılması gerekir. Bu alandan belediyeler linkinin tıklanması ve Altındağ Belediyesi ANKARA linkinin tıklanması gerekir. Bu sayfada gerekli tüm sorgulama işlemleri yapılabilir.

e-Belediye Hizmetleri

Günümüzde evden çıkmadan belediyede yapılacak olan sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Bu sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için sadece internet olan bir ortam yeterli olur. E-devlet şifresi kullanılarak e-devlet sitesinden belediyeler kısmına erişmek bu sorgulamaların yapılabilmesi için yeterlidir. Buradan Altındağ belediyesini tıklamak ve çıkan sayfadan sorgulamaları yapmak mümkün olur.

Beyan Bilgileri Sorgulama

Beyan edilmiş olan evrakların bilgilerine ulaşabilmek oldukça kolaydır. Bu sorgulamalar e-devlet sitesinden yapılabilir. E-devlet şifresi kullanılarak yapılacak olan sorgulamalar sayesinde bu bilgilere ulaşmak mümkün olur. Bunun için e-devlet sitesine girmek ve belediyeler linkini tıklamak ilk yapılacak olan işlemdir. Bu alandan Altındağ Belediyesi ANKARA linkinin tıklanması ve beyan bilgileri sorgulamasının yapılması gerekir. TC kimlik numarası üzerinden yapılacak olan bu sorgulama işlemi sayesinde istenilen bilgilere ulaşılabilir.

Borç Bilgileri Sorgulama

TC kimlik numarasına istinaden ödenmesi gereken herhangi bir borç olup olmadığının sorgulanabilmesi içine-devlet sitesine giriş yapılması gerekir. Bu alanda bulunan belediyeler linki tıklanarak Altındağ Belediyesi üzerinden bu sorgulama işlemleri yapılabilir. Açılacak olan sayfadan borç bilgileri sorgulama butonunun tıklanması sayesinde bu sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Bu sorgulamaların yapılabilmesi, için öncelikle e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası kullanılarak e-devlet kapısına giriş yapılması gerekir.

Sicil Bilgileri Sorgulama

Kişilerin evden çıkmadan adli sicil bilgilerine ulaşmaları mümkündür. Adli sicil belgelerinin görüntülenebilmesi için yapılması gereken öncelikle e-devlet şifresi ile e-devlet sitesine giriş yapmaktır. Ana sayfada bulunan belediyeler linki tıklandıktan sonra Altındağ Belediyesi ANKARA linkinin tıklanması ve açılacak olan sayfaya erişim sağlanması gerekir. Açılacak olan sayfadan sicil belgeleri sorgulama linki tıklanarak TC kimlik numarasına ait bir sicil belgesinin bulunup bulunmadığı sorgulanabilir. Bundan dolayı postaneden 1 TL karşılığında e-devlet şifresinin alınması ve bu şifre ile e-devlet sitesine girmek gerekir.

Tahsilat Bilgileri Sorgulama

Ödenmiş veya ödenmesi gereken herhangi bir belgenin bulunup bulunmadığını öğrenebilmek oldukça kolaydır. Bu bilgilere ulaşabilmek için e-devlet şifresi ile e-devlet sitesine girilmesi yeterli olur. Giriş yapıldıktan sonra belediyeler linkinin tıklanması ve açılan sayfadan Altındağ Belediyesinin seçilmesi gereken işlemdir. Bu alandan tahsilat bilgileri sorgulama linki tıklanarak yapılacak olan sorgulama işlemi sayesinde istenilen bilgilere ulaşmak oldukça kolay olur. Bu işlemlerin yapılabilmesi için öncelikle e-devlet şifresi gerekmekte olduğundan dolayı postaneden TC kimlik numarasına istinaden bu şifrenin alınması gerekir.

Diğer Hizmetler

Evden çıkmadan bilgisayar veya buna benzer internete girilebilen bir cihaz kullanılarak yapılacak olan sorgulamalar sayesinde belediyeye gitmeden sorgulama işlemlerinin yapılması mümkün olur. Bundan dolayı yapılması gereken öncelikle e-devlet şifresi alınarak bu e-devlet şifresi ile e-devlet sitesine giriş yapmak gerekir. Ana sayfanın ortasında bulunan belediyeler linki tıklanarak Altındağ Belediyesi ANKARA linki tıklanmalı ve açılan sayfadan gerekli sorgulamaların yapılması mümkündür.

Arsa Rayiç Değerleri

Arsa rayiç bedellerini öğrenebilmek için e-devlet sitesine giriş yapmak gerekir. Belediyeler hizmetlerinden yararlanılarak bu sorgulama işlemlerinin yapılması oldukça kolay olur. Bunun için sadece e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası kullanılarak www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmak ve sisteme giriş işleminin yapılması gerekir. Yapılacak olan sorgulamalara göre ilgili linklerin tıklanması yeterli olur.

Altındağ Belediyesi ANKARA İçin Tıklayınız

Paylaş.

Yorum Yap